Як правильно обирати автокрани для будівництва? – Спецбудтранс

Як правильно обирати автокрани для будівництва?

Автокрани є незамінною і основною спецтехнікою на будівництві після проведення підготовки котловану. За допомогою нього здійснюється монтаж фундаментних подушок, блоків, панелей перекриття. Також автокран здатний подати бетон в підготовлену опалубку при виготовленні монолітного фундаменту, в деяких випадках є дешевою альтернативою бетононасосам. В подальшому будівництві автокрани використовують для подачі будівельних матеріалів, монтажу плит перекриття на наступних поверхах будівель. Він виконує свою роль до закінчення будівельних робіт. Також досить часто автокрани використовуються для демонтажних робіт та завантаження і вивантаження автомобілів.

Правильний вибір автокрана є важливою запорукою швидкого, якісного та дешевого будівництва.

Почнемо з невеликих автокранів вантажопідйомністю від 6 до 15 тонн і довжиною стріли до 15 метрів.

Дані автокрани в більшості своїй є спадщиною минулого, проте до цих пір справно виконують свої функції при роботі з фундаментними блоками, будівельної цеглою, плитами перекриття. Однак робота таких автокранів вимагає постійної зміни свого розміщення, оскільки їх характеристики не дозволяються охопити все будівництво з однієї позиції. Однак доцільно орендувати їх на початковому етапі будівництва, або якщо Ви збираєтеся будувати невелику споруду не більше 1-2-х поверхів. Відповідно і вартість даних автокранів є досить низькою.

Наступну нішу займають автокрани вантажопідйомністю 15-25 тонн і довжиною стріли до 21-28 метрів.

До цього сегменту належать автокрани нашого виробництва, виробництва ближнього зарубіжжя. Їхні характеристики в більшості випадків задовольняють вимоги  при будівництві приватних будинків, котеджів, господарських приміщень, невеликих промислових об’єктів, завантаження іншої спецтехніки. Їх вартість зазвичай в 1,5 рази вище, ніж у попередників. Однак ці витрати зазвичай є виправданими, оскільки автокран робить менше переїздів по об’єкту, а тому за оплачений час виконує більш корисної та необхідної роботи.

Автокранів наступної категорії на ринку України небагато. Це крани вантажопідйомністю від 25 до 100 тонн і довжиною стріли до 50-60 метрів. Дані автокрани в повній мірі можуть замінити баштові стаціонарні крани. Однак поспішати замовляти такий автокран не потрібно. Спочатку слід точно визначити умови роботи автокрана, а саме вантаж який потрібно підняти, його вагу, висоту підняття і найближче місце де може бути розгорнуто автокран. Всі ці дані необхідно зіставити з вантажно-висотними характеристиками автокрана і визначити який саме автокран необхідний. Найкраще перед приїздом автокрана, показати роботу яку необхідно виконати оператору. Такі автокрани також широко використовуються при будівництві промислових об’єктів. Вартість роботи даних автокранів є досить різною.

Також на ринку спецтехніки в Україні в незначній кількості є автокранами вантажопідйомністю понад 100 тонн і довжиною стріли понад 60-ти метрів. Їх зазвичай використовують для будівництва великих промислових комплексів, заводів та інших споруд, проте правила замовлення нічим не відрізняються від попередньої категорії.

Важливою умовою безпечної роботи автокранів всіх категорій є дотримання правил техніки безпеки, якими не варто нехтувати, щоб залишилися позитивні враження після роботи!

Подивіться, які крани є у нас в наявності.

Спасибі, що дочитали до кінця! Сподіваюся ці поради Вам допоможуть! Вдалих починань!

keyboard_arrow_up